cica
15 مرداد 1401 - 07:23

فعالیت ۲۴ ساعته واحدهای نانوایی منتخب زنجان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

زنجان - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: حدود ۲۰ واحد نانوایی لواش و سنگک برای ارائه خدمات و تامین نان عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا تا ۱۸ مرداد سال جاری به مدت پنج روز در سطح شهر زنجان پخت نان خواهند داشت.

ولی الله زمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پخت یکسره برخی از نانوایی‌ها، اظهار داشت: به منظور تامین و افزایش رفاه حال شهروندان زنجانی، میهمانان غیربومی، هیأت های مذهبی و دسته های عزاداری در ایام سوگورای روز تاسوعا و عاشورا حدود ۲۰ واحد نانوایی بصورت یکسره از اول صبح تا ساعت ۲۲ شب اقدام به پخت نان می کنند.     وی با بیان اینکه حدود ۲۰ واحد نانوایی لواش و سنگک در مسیرهای اصلی عزاداری و دسته های حسینی از بلوار آزادی تا میدان ۱۵ خرداد قرار دارد، افزود: واحدهای نانوایی در مسیرهای منتهی به بلوار آزادی، چهارراه صدرجهان، میدان مدیریت، پل سیدالشهدا(علیه السلام)، حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، میدان انقلاب، دروازه ارک، خیابان توحید، سبزه میدان، میدان استقلال، چهارراه امیرکبیر، مسجد مهدیه و میدان ۱۵ خرداد قرار دارد.

زمانی گفت: پخت یکسره برخی واحدهای نانوایی با توجه به حضور میهمانان و هموطنان از سراسر کشور در پایتخت شور و شعور حسینی در روز ۸ محرم منتصب به یوم العباس(دسته عزادری مسجد حسینیه اعظم) و روز ۱۱ محرم منتصب به یوم الزینب (دسته عزاداری مسجد زینبیه اعظم) و حرکت دستجات عزاداری هیأت‌های مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می‌گیرد.

وی افزود: پیش از این ۳۸ واحد نانوایی لواش در دهه اول محرم از تاریخ ۸ تا ۱۸ مرداد به صورت یکسره از اول صبح تا ساعت ۱۷ برای رفاه حال عزاداران حسینی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538891