cica
03 بهمن 1401 - 16:05

احداث ۱۲ باب کتابخانه در گچساران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی گچساران گفت: هم اکنون بیش از ۱۲ باب کتابخانه در گچساران فعال است که تمام آنها بعد از پیروزی انقلاب احداث شد.

محمدرحیم الهیان در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: برکات و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام حوزه ها مشخص است.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۱۲ باب کتابخانه در گچساران فعال است که تمام آنها بعد از انقلاب احداث شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی گچساران تصریح کرد: از این تعداد کتابخانه ها ۶ باب در روستاهای و ۶ باب در شهر احداث شده است.

الهیان عنوان کرد: بیش از ۹۰ هزار نسخه کتاب در موضوع‌های مختلف ادبی، تاریخی، جغرافیایی، سیاسی و علمی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان وجود دارد.

وی گفت: سرانه فضای مطالعه درشهرستان گچساران هشت متر به ازای هر ۱۰ نفر است.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی گچساران خاطرنشان کرد: مطالبه کتابخانه‌ها گچساران به شهرداری‌ دوگنبدان در سالجاری پنج میلیاردو ۷۰۰ میلیون ریال است.

الهیان بیان کرد: شهرداری دوگنبدان امسال بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ ریال به اداره کتابخانه های عمومی گچساران پرداخت کرد که امید است این تعامل بیش از پیش ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به ضروری بودن ساخت ۴ باب کتابخانه در روستاهای پشه کان، بیدزرد، کلاغ نشین، و سرابننیز افزود: اهالی این روستاها برای ساخت کتابخانه زمین در اختیار کتابخانه عمومی این شهرستان قرار داده اند ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار تاکنون هیچ گونه اقدامی در راستای ساخت کتابخانه در این روستاها انجام نشده است.

انتهای پیام/ ۸۲۰۳۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 993085