cica
12 مرداد 1401 - 14:12

سیل بخش زیادی از زیرساخت‌‌های کهگیلویه و بویراحمد را نابود کرد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به باران‌های سیل آسای روزهای اخیر، تاکید کرد:بخش زیادی از زیرساخت‌های استان از جمله کشاورزی، راه‌های ارتباطی و شبکه‌های آب و برق را نابود کرد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید علی احمدزاده ظهر امروز در نشست با بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی رحمة الله علیه کل کشور اظهار داشت: انتظار می‌رود وضعیت اسفبار کهگیلویه وبویراحمد در خسارات ناشی از سیلاب‌های اخیر را به آیت‌الله رئیسی اطلاع داده شود.

خبرگزاری تسنیمیاسوجوی با تاکید بر اینکه اولویت اول در بارش‌ها، جان مردم بود و تلاش کردیم تا تلفات جانی نداشته باشیم، عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در این بارش‌ها در بخش‌های زیرساخت، راه‌های روستایی و عشایری، آب شرب، کانال‌های کشاورزی، مزارع پرورش ماهی و باغات دچار خسارت زیادی شده است.

احمدزاده با بیان اینکه، مناطق روستایی و عشایری این استان آسیب جدی دیده‌اند و برخی از آنها همه زندگیشان را از دست داده‌اند، تاکید کرد: نگاه ویژه ای به کهگیلویه و بویراحمد شود.

وی تصریح کرد: برای کاهش تلفات جانی و خسارات هشدارهای جدی قبل از بارش ها داده شد، خودم در نماز جمعه هشدارهای لازم را دادم و به خوبی از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع رسانی صورت گرفت و 6 میلیون و 500 هزار پیامک هشدار هم  ارسال شد.

احمدزاده خاطرنشان کرد: همه گروه‌ها را فعال کردیم، حوزه بحران با جدیت پای کار بود، تمام تجهیزات و امکانات را بکار گرفتیم  و تلاش زیادی شد تا تلفات جدانی در استان نداشته باشیم اما عمق خسارات نباید در پشت نداشتن تلفات جانی ناگفته بماند و نادیده گرفته شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تیم‌های کمک رسان و خدماتی فعال هستند و تیم‌های ارزیاب در حال برآورد خسارات است.

اعتبارات موجود جوابگوی حجم خسارات سیل در راه‌ها و جاده‌های استان کرمان نیست

اعتبارات موجود جوابگوی حجم خسارات سیل در راه‌ها و جاده‌های استان کرمان نیستسخنگوی قوه قضائیه: قصور سازمان هواشناسی در سیل استهبان در حال بررسی است/ رسیدگی به اتهامات هواشناسی در دادگاه در صورت احراز قصور

سخنگوی قوه قضائیه: قصور سازمان هواشناسی در سیل استهبان در حال بررسی است/ رسیدگی به اتهامات هواشناسی در دادگاه در صورت احراز قصورفرمانده سپاه استان کرمان: 215 گروه جهادی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند

فرمانده سپاه استان کرمان: 215 گروه جهادی به مناطق سیل‌زده اعزام شدندرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور هم با تقدیر و تشکر از استاندار و تیم مدیریت بحران، مسئولین و مردم این استان تصریح کرد: در بازدید میدانی که از مناطق خواهیم داشت مسائل را مورد بررسی قرار داده و شرایط را به مرکز کشور اعلام می‌کنم.

سیدمرتضی بختیاری اظهار داشت: با توجه به شرایطی که این استان دارد از همه توان و ظرفیت‌ها برای کاهش مشکلات، جبران خسارات به خصوص مناطق محروم و  از جمله برای افراد تحت حمایت این نهاد بکار خواهم گرفت.

انتهای پیام/543

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 526719