cica
20 بهمن 1401 - 19:02

احیای تدریجی تالاب انزلی در حال انجام است

صومعه سرا - استاندار گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه احیای تالاب انزلی، گفت: کارهای خوبی در خصوص ساماندهی تالاب انزلی صورت گرفته و این تالاب در حالت احیای تدریجی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر پنجشنبه در آئین افتتاحیه ۳ سالن ورزشی در صومعه سرا اظهار کرد: تقویت زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگی در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد.

وی با تاکید بر تقویت فضاهای ورزشی، افزود: نگاه دولت در بخش ورزش و سلامت راهبردی و آینده محورانه است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم در برقراری عدالت اجتماعی و سلامت مردم برنامه محور عمل می‌کند، گفت: برخورداری از سلامت و رفاه اجتماعی حق واقعی مردم است.

عباسی با اشاره به ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر هیئت دولت به گیلان، بیان کرد: تلاش شده با دسته بندی بر مشکلات و نیازسنجی در بخش‌های مختلف، اعتبارات سفر به هدف اصابت کند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه احیای تالاب انزلی، افزود: کارهای خوبی در خصوص ساماندهی تالاب انزلی صورت گرفته و این این تالاب در حالت احیای تدریجی قرار دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه وارث نگاه‌های تنگ نظرانه گذشته در استان هستیم، گفت: رسوب زدایی تالاب و جلوگیری از ورود رسوب به داخل تالاب انزلی در دستور کار قرار گرفت.

عباسی با اشاره به اقدامات زیست محیطی در خصوص احیای تالاب انزلی، اضافه کرد: به منظور حفاظت از تالاب انزلی بیش از ۱۰۰ هزار سنبل آبی جمع آوری شد و قرار است از آن برای تولید خوراک دام استفاده شود.

وی ادامه داد: کاهش محسوس آب دریای خزر یکی دیگر از دلایل آسیب رسیدن به تالاب انزلی شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه همدلی، اتحاد و وحدت ویژه ای در استان حاکم است، گفت: همدلی، انسجام و وفاق در بین مدیران استان منجر به سرعت بخشی کارها شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030294