cica
08 بهمن 1401 - 10:47

۲۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کرمانشاه بیمه شد

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، از زیرچتر بیمه رفتن ۲۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، افشین شورچه مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، در خصوص بیمه اراضی و محصولات کشاورزی، اظهار کرد: کرمانشاه استانی دیم‌کار در سطح کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: از ۹۰۰ هزار هکتار اراضی موجود در سطح استان، تقریبا ۷۰۰ هزار هکتار از این اراضی به‌صورت دیم کشت و کار می‌شود که همواره با کمبود بارش‌ها باغات هم دچار خشکسالی و با کاهش محصولات مواجه می‌شوند. 

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از آنجا که بیش از ۷۰ درصد اراضی استان به شکل دیم است یکی از ضرورت‌های کشاورزان و باغداران و حتی دامداران توجه به بحث بیمه محصولات کشاورزی، باغی و دیمی است.

وی با اشاره به افزایش‌های حمایت بیمه‌ای، تصریح کرد: در استان کرمانشاه با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، در سطح دیم‌زارها در حال اجرای طرح جهش تولید هستیم که در قالب آن کشاورزان دیم‌کار استان با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام و پرداخت بخشی از هزینه‌ها توسط این ستاد، بیمه محصولات در حال انجام است.

شورچه اضافه کرد: در خصوص مزارع آبی امسال با اجرای طرح کشت قراردادی شاهد حمایت دولت بودیم که استقبال خوبی هم شده است.

وی گفت: بیش از ۲۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه رفته که انتظار داریم کشاورزان به خصوص دیم‌کاران از بیمه استقبال بیشتری داشته باشند لذا کشاورزان که تاکنون موفق به بیمه اراضی دیم نشده درخواست داریم با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند. صندوق بیمه محصولات کشاورزی زیر پوشش بانک کشاورزی آمادگی ارائه خدمات بیمه‌ای را دارد.

شورچه در پایان، یادآور شد: طبق پیش بینی‌های هواشناسی این هفته بارش‌های خوبی در سطح استان خواهیم داشت، لذا از کشاورزان می‌خواهیم در سطح مزارع، باغات، دامداری‌ها و گلخانه‌ها حتما موارد مقابله با شرایط سرما و بارش‌ها را رعایت کنند تا خسارتی وارد نشود.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1001945