cica
22 دی 1401 - 18:59

احتمال صدور حکم 10 سال حبس برای «بایدن»در ارتباط با اسناد محرمانه

اگر تحقیقات جمهوریخواهان کنگره در ارتباط با کشف اسناد محرمانه در دفتر بایدن محکومیت او را ثابت کند، این مسئله ممکن است به صدور حکم ۱۰ سال حبس برای رئیس جمهور آمریکا منجر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا قصد دارند درباره سو استفاده «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور از اسناد طبقه بندی شده‌ای که در دفتر خصوصی خود نگهداری می‌کرد، تحقیق کنند.

بر اساس این گزارش، «پل گوسار» عضو جمهوریخواه ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک ضمن اعلام این خبر افزود: اگر تحقیقات جمهوریخواهان در ارتباط با کشف اسناد محرمانه در دفتر بایدن محکومیت او را ثابت کند، این مسئله ممکن است به صدور حکم ۱۰ سال حبس برای رئیس جمهور آمریکا منجر شود.

اظهارات این نماینده آمریکایی در حالی است که رسانه‌های این کشور از کشف اسناد محرمانه جدید در یکی از دفاتری که بایدن در آن مشغول به کار بوده خبر دادند.

رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که دستیاران جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اسناد محرمانه دیگری را از یکی دفاتری که وی سابق بر این در آن فعالیت داشته است، کشف کردند.

یک منبع به شبکه ان بی سی آمریکا گفت که پس از کشف نخستین مجموعه از اسناد محرمانه در یکی از دفاتر بایدن در نوامبر گذشته، دستیاران به جستجوی دیگر اسناد محرمانه که ممکن است در دفاتر دیگری موجود باشد، اقدام کردند. این منبع در عین حال از ارائه جزئیات پیرامون اسناد جدید و محل کشف آنها یا تعداد، ماهیت و سطح محرمانگی آنها خودداری کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 973245