cica
08 بهمن 1401 - 19:42

استاندار البرز: دولت الکترونیک در استان به طور کامل اجرایی شود

استاندار البرز گفت: اهتمام و اراده ویژه‌ای در استان شکل گرفته تا سرانه‌های ضروری همچون آموزشی و پرورشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی و غیره در قالب راه اندازی نهضت.ها و اقدامات قرارگاهی ارتقا یابد بنابراین باید این روند با جدیت بیشتری در سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، ضمن تشریح شرایط استان بلحاظ سرانه‌ها، البرز را در زمره استان های محروم کشور بدلیل عدم تناسب اعتبارات و زیرساخت‌ها با رشد جمعیت برشمرد.

وی افزود: اکنون که در فصل بودجه قرار داریم باید مجموعه مدیران استان در راستای افزایش سقف اعتبارات استان باشند و برای این منظور از تمامی ظرفیت ها و روابط خود با دولت و وزارتخانه‌های مربوطه استفاده کنند.

عبداللهی ادامه داد: اهتمام و اراده ویژه‌ای در استان شکل گرفته تا سرانه‌های ضروری همچون آموزشی و پرورشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی و غیره در قالب راه اندازی نهضت‌ها و اقدامات قرارگاهی ارتقا یابد بنابراین باید این روند با جدیت بیشتری در سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران بویژه در بخش خدمات، گفت: ایجاد پنجره واحد خدمات برای تجمیع ارائه خدمت به متقاضیان سرمایه گذاری و اخذ مجوز باید در دستور کار استان قرار گیرد.

استاندار البرز افزود: بروکراسی‌های زمان بر اداری، افراد را از ادامه کار منصرف می کند در حالی که توسعه استان در گرو مشارکت فعال بخش خصوصی است.

وی گفت: تکمیل دولت الکترونیک و ارائه تمامی خدمات در این بستر علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه و ایجاد آرامش و ساختار در پیگیری امور از سوی مردم، فساد را ریشه کن می‌کند و روند امور تسریع می‌شود.

عبداللهی افزود: تمامی مدیران استان باید با تلاش و پیگیری جدی مصوبات حوزه خود در سفر رییس جمهور به استان و تصویب اعتبار ماده ۲۳ و مجوز ردیف اجرایی از سازمان برنامه و بودجه، دنبال کنند.

وی گفت: ادارات و دستگاه‌های استان در خصوص ستاد جشنواره دهه مبارک فجر با جدیت وارد شوند و برای هر چه با شکوه برگزار کردن این ایام، اقدامات لازم را داشته باشند.

شایان ذکر است؛ پایان این جلسه ۸ پرونده که پیش تر در کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار گرفته بود، با رای گیری از اعضا تعیین تکلیف شدند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003353