cica
19 مرداد 1401 - 00:41

سازمان ملل: همچنان نگران وضعیت غزه هستیم

نیویورک – ایرنا- سخنگوی سازمان ملل به رغم آتش بس در غزه میان جنبش جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این سازمان همچنان نگران وضعیت غزه است.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: ما همچنان از وضعیت شکننده در این منطقه نگران بوده ایم و از همه طرف ها می خواهیم از هرگونه لفاظی که منجر به افزایش تنش ها شود خودداری کنند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل امروز اعلام کرد آتش بسی که از روز یکشنبه با میانجیگری سازمان ملل متحد و مصر آغاز شد، همچنان در غزه ادامه دارد.  این نهاد اعلام کرد شرکای بشردوستانه سازمان ملل از طریق کمک های نقدی و تهیه اقلام غیرخوراکی به خانواده های آسیب دیده کمک می کنند و ارزیابی آسیب ها به تاسیسات حیاتی در غزه ادامه دارد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل ادامه داد: در حال حاضر به نظر می رسد هیچ آسیب جدی به سیستم های آب و فاضلاب وارد نشده است و همه امکانات بهداشتی همچنان فعال هستند اما برخی نیاز به رفع آسیب ها و تجهیزات اضطراری دارند.

تور ونسلند هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه نیز هشدار داد که آتش‌بس شکننده است و هرگونه از سرگیری درگیری‌ها تنها پیامدهای مخربی خواهد داشت و هرگونه پیشرفت سیاسی را متوقف می کند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 557158