cica
22 بهمن 1401 - 13:54

هوشیاری ملت ایران دشمنان را روزبه روز ضعیف تر کرده است

زنجان-فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به فضل الهی و سایه مقام معظم رهبری، بصیرت و هوشیاری ملت بزرگ ایران دشمن روز به روز با شکست و ناکامی بیشتر مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی ظهر شنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان انقلاب زنجان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دوران هشت سال دفاع‌مقدس، اظهار کرد: اگر بخواهیم در تقویم انقلاب اسلامی به دنبال روزهای تاثیرگزار بگردیم؛ بی‌شک ۲۲ بهمن را باید یکی از این روزها و از همه مهم‌تر روزی باشکوه در آن مقطع تاریخی قلمداد کنیم که تا به امروز تداوم داشته است.

وی از زنجانی‌ها به عنوان مردمی متدین که همواره در صحنه‌های حساس با حضور پرشور خود، تداوم‌بخش آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند، یاد کرد و گفت: وقتی تاریخچه این شهر را که به پایتخت شور و شعور حسینی شهره شده است را مرور می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این منطقه از ایران اسلامی دارای مفاخر و شخصیت‌های برجسته‌ای بوده و هر یک از آن‌ها در تداوم مسیر انقلاب نقش اساسی ایفا کرده‌اند.

این مسئول با یادآوری اینکه بی‌شک تاثیرگزاری مردم زنجان در دوران معاصر بر کسی پوشیده نبوده و همه به این موضوع واقف هستند، تصریح کرد: اگر بخواهیم به یکی از این تاثیرگزاری‌ها در دوران معاصر اشاره کنیم، باید از روز هشتم محرم و اجتماع عظیم زنجانی‌ها یاد کنیم که فارغ از لقب گرفتن عنوان پایتخت شور و شعور حسینی برای مردم این شهر، تاثیرگزاری خود را در دنیا نیز با این حرکت خود به اثبات رسانده‌اند.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه زنجان را باید یکی از مراکز بزرگ فرهنگی کشور قلمداد کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای ماندگار مردمان این شهر در شکل‌گیری انقلاب اسلامی مربوط به زنان این خطه از ایران اسلامی است که اولین راهپیمایی زنان در دوران قبل از انقلاب را رقم زدند تا با این کار خود در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار باشند.

وی نقش علما، شعرا، دانشمندان، بازاریان و سایر آحاد زنجان را در تداوم مسیر انقلاب بسیار مهم ارزیابی و با اشاره به اینکه زنجانی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این تاثیرگزاری را ادامه دادند، ابراز کرد: تقدیم ۳۵۳۵ شهید و هزاران جانباز در طول دوران دفاع‌مقدس و از همه مهم‌تر لقب دیگر برای مردم این شهر با عنوان غواصان دریادل حاکی از پایمردی مردمان این شهر در پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد.

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ملت غیور ایران در سایه وحدت، بصیرت و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

موسوی با بیان اینکه به فضل الهی و سایه مقام معظم رهبری، بصیرت و هوشیاری ملت بزرگ ایران دشمن روز به روز با شکست و ناکامی بیشتر مواجه شده است، گفت: امروز با اطمینان ادعا می‌کنیم دشمن ضعیف‌تر از قبل شده است و ایران سربلند و قوی‌تر از گذشته است و در ۴۵ امین سالروز ۲۲ بهمن ماه این حضور ۱۰ ها میلیونی مردم سیلی محکمی به دهان دشمنان است.

ویافزود: عزت و اقتدار ما امروز روز به روز بیشتر شده و همچنان تداوم خواهد داشت و ملت ایران این عزت و استقلال را از دست نمی‌دهد.

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: زنجان شهری است که از دیرباز به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی شناخته شده است و مفاخر و شخصیت‌های برجسته متعدد زنجان در آسمان ایران و در فرهنگ و فقه و فلسفه می‌درخشد.

موسوی افزود: موضع گیری های دقیق علما و مردم زنجان در برهه‌های مختلف نشان از بصیرت و هوشیاری مردم این شهر در تحولات سیاسی و اجتماعی تاریخ معاصر ایران دارد.

این خبرتکمیل می شود....

منبع: مهر
شناسه خبر: 1033178