cica
09 دی 1401 - 11:22

۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به بخش عشایری استان سمنان تعلق گرفت

سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ به عشایری استان اختصاص یافت، گفت: خرید دام از عشایر دیگر اقدامی است که برای رفع مشکلات این قشر صورت می‌گیرد.

سید محمدرضا هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه خرید دام از عشایر با هدف رفع مشکلات این قشر در زمره اقدامات دولت در استان سمنان است، تاکید کرد: بیش از ۳۱ هزار رأس دام تا کنون از عشایر استان خریداری شده است از سوی دیگر این آمادگی وجود دارد که دام بیشتری از عشایر استان خریداری شود.

وی با بیان اینکه در کنار این موضوع تسهیلاتی نیز برای عشایر استان سمنان در نظر گرفته شده است، افزود: از تبصره ۱۶ بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان برای عشایری در نظر گرفته شده که انتظار داریم مسئولان این اداره کل نسبت به جذب و اعطای تسهیلات اقدام کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه ۴۸ میلیارد تومان دیگر نیز برای رسیدگی به امور عشایر استان اختصاص یافته است، گفت: بزرگترین مشکلات عشایر استان تأمین علوفه است که امور عشایری مکلف به رسیدگی این امر شده است.

هاشمی با بیان اینکه دغدغه‌های عشایر در کنار علوفه سوخت و آرد است، گفت: رفع مشکلات عشایر به ارتقای تولید و اقتصاد این قشر تأثیر گذار در استان سمنان منجر خواهد شد لذا توجه ویژه ای به عشایر داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره دهه فجر و برگزاری مراسم آن نیز بیان کرد: دهه فجر برای مردم است و باید در برگزاری آن نیز مردم سهیم باشند لذا می‌بایست به گونه‌ای هدف گذاری کنیم و به جایی برسیم که در هر محله مردم جشن انقلاب را خودشان برگزار کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه در قالب کاروان خدمت رسانی دولتی‌ها از مهرماه سال قبل تاکنون ۳۳ سفر صورت گرفته و حداقل ۲۵ مدیرکل دستگاه‌های اجرایی در این سفرها در شهرها و روستاهای استان حضور داشتند، گفت: رفع مشکلات مردم مهمترین محور این جلسات بوده است.

هاشمی با بیان اینکه در این سفرها پنج هزار مورد نامه‌ها و دیدارهای مردمی را پاسخگو بودیم، گفت: ۴۷۸ مصوبه در این سفرها داشتیم که از این تعداد ۳۷۹ مصوبه اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه شش سفر کاروان خدمت رسانی ۱۰۰ درصد مصوبات اجرایی شده است، افزود: یکی از اهداف اجرای این سفرها، امید افزایی بین مردم به خصوص مناطق محروم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 943422