cica
26 آذر 1401 - 18:28

باشگاه پرسپولیس: احکام اخیر کمیته انضباطی سندی برای مظلومیت ماست

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس تأکید کرد، احکام اخیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باعث سورپرایز این باشگاه و جامعه فوتبال شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین داوم معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در واکنش به احکام اخیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به سایت رسمی این باشگاه گفت: باشگاه پرسپولیس همواره بر تمکین برابر قانون تأکید دارد، ولی امیدواریم با توجه به احکامی که اخیراً صادر شد، از سوی فدراسیون فوتبال توضیحی قانع‌کننده برای افکار عمومی وجود داشته باشد. چرا احکام دو بازی که مربوط به ماه‌های پیش بوده باید درست سه روز قبل از دربی صادر شود؟!

وی در ادامه افزود: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با احکامی که صادر کرد باعث سورپرایز ما و جامعه فوتبال شد. این غافلگیری هم از جهت زمان‌بندی و هم از بابت احکام صادره با توجه به عیان شدن وقایع آن بازی و اظهارات کذب مطرح شده است. بازی با ملوان بندرانزلی در 28 مهر انجام شد و بازی با نفت مسجدسلیمان به هفته ششم و تابستان مربوط می‌شد. چرا احکام باید درست 72 ساعت مانده به دربی صادر شود؟ هوادار پرسپولیس چگونه باید بنا را بر حسن نیت بگذارد؟ چرا این احکام قبل از اینها اعلام نشد؟ چرا بعد از دربی اعلام نشد؟ در حالی که قبل از دربی بنای همه بر این است که از هرگونه تشنج و حساسیت بی‌سبب کاسته شود ایجاد این تشنج و حساسیت علیه پرسپولیس چگونه قابل توضیح است و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

 

وی‌ گفت: چرا درست در آستانه دربی باید این احکام صادر می‌شد؟ آیا این کار باعث ایجاد ذهنیت علیه پرسپولیس، چند روز مانده به دربی نمی‌شود در حالی که مسبوق به سابقه است و پیش از دربی‌های دیگری هم شاهد چنین رویدادی بوده‌ایم؟ آیا می‌توان افکار عمومی را متقاعد کرد که چنین هدفی در کار نبوده است؟ چرا باید از میان همه این زمان‌های معقول برای صدور حکم، این زمان حساسیت‌برانگیز انتخاب شود که در آستانه بازی با استقلال تمرکز و آرامش پرسپولیس به‌هم بریزید؟ در سه روز باقیمانده به دربی و حدود 90 دقیقه بازی که روز سه‌شنبه انجام خواهد شد، باید انتظار چه مسائل دیگری را بکشیم؟ بعد از بازی باید منتظر چه مسائلی باشیم؟ آیا انتخاب این زمان برای صدور چنین احکامی را باید به منزله تهدید ضمنی در نظر بگیریم؟

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: موضوع دیگر به خود احکام مربوط می‌شود. در همان زمان از جمله به لطف فیلم دوربین‌های مداربسته، مشخص شده بود، بعضی عوامل تیم رقیب با ادعاهای دروغین، سعی در انحراف افکار عمومی و فریب عوامل فوتبال را داشته‌اند. آن‌ها همچنین ابایی از این مساله نداشتند که اگر ادعاهای کذب توسط مردم خوب مسجد سلیمان باور شود ضمن ایجاد مشکلات امنیتی، فوتبال و پیکارهای بعدی دو تیم را با بحران و مشکل روبه‌رو می‌سازد. با این وجود از احکام برنمی‌آید چنین مواردی، اصلاً اهمیتی داشته باشند. اظهارات اخیر مدیررسانه‌ای تیم نفت مسجد سلیمان درباره آن بازی که طی روزهای گذشته منتشر شد به خوبی گواه ادعای ما و سندی برای مظلومیت پرسپولیس است.

 

دوام افزود: صحبت‌های آقای حسنوند به خوبی بیان می‌کند که در آن روز چه اتفاقاتی روی داد و تمام آن مسائلی که مطرح شد، نقشه‌ای برای خدشه‌دار کردن پرسپولیس و فریب افکار عمومی بود. در همان مصاحبه آمد که اتفاقاتی در ورزشگاه روی داد که پشت پا انداختن مدیرعامل آن باشگاه به مدیر تیم فوتبال پرسپولیس که از مفاخر فوتبال کشور است، فقط یکی از آن موارد بود. دیگر عیان است که چه افرادی، آن روز سعی در به آشوب کشاندن ورزشگاه و بازی داشتند. با این اوصاف آیا پرسپولیس و عوامل آن به خاطر خویشتنداری برابر آن هجمه و سناریو، شایان تقدیر بودند یا جریمه و محرومیت؟ افشین پیروانی که به گواه خود مسئولان نفت مسجدسلیمان از مدیرعامل این باشگاه لگد خورده و تهمت شنیده است چرا باید توبیخ شود؟!

دوام تصریح کرد: اشاره‌ای هم به بازی با ملوان داشته باشیم. در آن بازی، سرمربی ملوان دقایق طولانی به زمین مسابقه وارد شده بود و اعتراض شدید نسبت به عوامل مسابقه داشت. جو بازی به سبب آن اتفاقات بسیار متشنج شد، ولی در احکام با جریمه و محرومیت عضو کادر فنی پرسپولیس روبه‌رو شده‌ایم. شاید هم تعریف ما از عدالت به کلی اشتباه باشد. هرچه هست ما را بیش از هر زمانی نسبت به این جنبه از فوتبال ایران ناامید کرده است و منتظر پاسخ صریح و روشن ارکان انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به این آرای غیرمنصفانه و عجیب هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 916422