cica
26 شهریور 1401 - 07:09

تعداد شهرستان‌های آبی کرونایی مازندران افزایش یافت

ساری - ایرنا -بررسی آخرین وضعیت کرونا در مازندران نشان می‌دهد که تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت آبی افزایش یافته و هم اکنون ۶ شهرستان آبی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هفته گذشته بابل و بابلسر در وضعیت آبی قرار داشتند و به عنوان نخستین شهرستان های مازندران در این وضعیت قرار گرفتند که نشان دهنده فروکش کردن موج هفتم کرونا و ورود به وضعیت عادی کرونایی بود.

بر اساس تازه‌ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان های بابل، آمل، بابلسر، میاندرود، نور و نوشهر در وضعیت آبی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی جدید وزارت بهداشت، در یک هفته اخیر مابقی شهرستان های مازندران نیز در وضعیت زرد قرار گرفته اند.

بنا بر این گزارش گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، قائمشهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه شمالی، سوادکوه، فریدونکنار، محمودآباد، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر دروضعیت زرد قرار دارند.

از هفته گذشته وضعیت کرونا در مازندران تا حدودی بهبود یافت به طوریکه در آن هفته هیچ یک از شهرستان های استان قرمز نبود و به نوعی در محدوده پرخطر کرونایی قرار نداشت.

وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر به شرایطی اطلاق می‌شود که در یک شهر از هر صد هزار نفر، دست‌کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوند.

رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است و آمار روزانه بستری در این مناطق بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت می باشد.

وضعیت زرد به معنای نسبتا پرخطر کرونایی محسوب می شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 737057