cica
06 مرداد 1401 - 13:38

۱۸ استان کشور درگیر سیل هستند/ مردم تا ۵ روز دیگر به حاشیه رودخانه‌ها نروند

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اکنون ۱۸ استان کشور درگیر سیلاب هستند، گفت: هموطنان تا دهم مرداد ماه از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

- اخبار اجتماعی -به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید از منطقه سیل‌زده تهران اظهار کرد: طبق پیش‌بینی هواشناسی و گزارش‌های ارسالی از سراسر کشور، 18 استان درگیر سیلاب هستند.

خبرگزاری تسنیموی گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، یزد، فارس، بوشهر، سمنان، البرز، قزوین، قم، تهران، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی، هرمزگان و  خوزستان، استان‌های متأثر از سیلاب هستند و خدمات هلال احمر برای مقابله با سیلاب و کمک به هموطنان بدون وقفه در حال انجام است.

کولیوند تصریح کرد: تا این لحظه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان‌های مختلف خدمات گوناگونی از جمله امداد رسانی، اسکان و تغذیه اضطراری در مناطق سیل زده برای هموطنان انجام دادند و این خدمات ادامه خواهد شد و تمامی نیروهای عملیاتی هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به پیش بینی وقوع بارش‌های رگباری تا روز دوشنبه 10 مرداد ماه، از تمامی هموطنان درخواست داریم تا از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌های سیل و همچنین حضور در نقاط کوهستانی پرهیز کنند.

پوشش لحظه به لحظه/ سیل در امامزاده داوود با 6 کشته و 14 مفقود/ بارندگی عصر امروز شدیدتر است/ تخلیه منازل امامزاده داوود + فیلم و تصاویر

پوشش لحظه به لحظه/ سیل در امامزاده داوود با 6 کشته و 14 مفقود/ بارندگی عصر امروز شدیدتر است/ تخلیه منازل امامزاده داوود + فیلم و تصاویرآماده‌باش منطقه 5 در پی احتمال وقوع سیلاب

آماده‌باش منطقه 5 در پی احتمال وقوع سیلابانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 484174