cica
28 مرداد 1401 - 14:03

امام جمعه موقت ورامین: پیشرفت‌های حوزه دفاعی به برکت جوانان غیور ایران به دست آمده است

ورامین - ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز پیشرفت‌های اعجاب انگیز کشور به برکت تلاش جوانان غیور و تجربیات هشت سال دفاع مقدس به دست آمده و به ایران قدرت و اقتدار بی‌نظیری داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین که در مصلای صاحب‌الزمان(عج) این شهرستان اقامه شد اظهار داشت:ایران در گذشته در حوزه دفاعی به طور کامل به کشورهای بیگانه وابسته بود و آنان اجازه هیچ خلاقیتی به کشور نمی‌دادند تا جایی که در دوران هشت سال دفاع مقدس حتی سیم خاردار را از خارج وارد می‌کردیم ولی امروز به چنان موفقیتی دست یافتیم که با موشک، پهباد پیشرفته آمریکایی را هدف قرار می‌دهیم و آن‌ها نیز جرأت عرض اندام در برابر ما را ندارد.

سیدمحسن محمودیوی گفت: امروز روسیه که خود را از کشورهای قدرتمند نظامی می‌داند، مشتری پهبادهای ایرانی و در صنایع نظامی و دفاعی کشور کارهایی انجام شده که دشمنان دیگر فکر و خیال تجاوز نظامی به کشورمان را در سر نخواهند داشت.

امام جمعه موقت ورامین با بیان گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: معرفی شخصیت این دو شهید و لزوم الگوگیری از آنان از ضرورت‌های این ایام است، صداقت، مردمی بودن، ولایتمداری، استکبارستیزی و… باعث ممتاز شدن این شهیدان شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران تأکید کرد: امروز لازم است تا همه به دولت مردمی و انقلابی برای حل مشکلات کمک کنند و از سوی دیگر، تمام رده‌های مدیریتی همانگونه که رئیس جمهور شبانه روز در حال تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های خدمت رسانی به مردم است، باید وارد میدان شده و در رفع مشکلات جامعه تلاش کنند.

محمودی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ورامین به موضوع برجام نیز اشاره کرد و افزود: از مسئولان درخواست داریم تا در هرگونه تصمیم گیری و توافق احتمالی، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را را مدنظر داشته ورهنمودهای ایشان را مدنظر داشته باشند.

وی تأکید کرد: مسئولان باید بدانند که مردم ایران به هیچ عنوان به آمریکا اعتماد نداریم و خاطره ۲۸ مرداد و سالروز کودتای ننگین آمریکای خبیث علیه دکتر مصدقی بود، که به آنها اعتماد کرد را فرامش نمی‌کنند.

امام جمعه موقت ورامین گفت:  مسئولان هرگز از دشمنی آمریکا غافل نباشند، مردم ایران تا زمانی که این دشمنی ادامه دارد  فریاد مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند.

وی با تبریک روز بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک گفت: این روز یادآور تلاش‌های ارزشمند پزشکان ایران اسلامی است، حوزه سلامت و پزشکی یکی از حوزه‌هایی است، که به برکت انقلاب اسلامی در آن رشد فراوانی داشتیم و امروز کشور ما پذیرای گردشگر پزشکی و سلامت است، در حالی که قبلاً شاهد عزیمت به خارج برای درمان بودیم.

وی با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی تصریح کرد: ایستادگی و رشادت و شجاعت آزادگان فراموش نشدنی است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 620235