cica
12 مرداد 1401 - 12:56

افزایش ۹ درصدی جوجه ریزی در مرغداری های قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، رضا افلاطونی پیش از ظهر امروز در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین که با حضور احمد اصانلو معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: خوشبختانه در تامین گوست مرغ مشکلی در استان قزوین وجود ندارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: مصرف مرغ سایز یکی از مهمترین موضوعاتی که استان قزوین در آن پیشرو بوده و لازم است که رسانهها و صدا و سیما برای پایلوت آن فرهنگسازی کنند.

افلاطونی ادامه داد: ۲ تیم نظارت هوشمند و میدانی تشکیل شده و بر اساس اطلاعات استخراج شده ۶۱ نانوایی متخلف را شناسایی کردیم که در تعطیلی و تراکنش تخلف داشتند.

وی خاطرنشان کرد: روند هوشمند سازی نانوایی های استان به شکل مطلوبی انجام شده و از طریق نظارت هوشمند میزان تراکنش هر نانوا با توجه به سهمیه ماهانه رصد و پایش خواهند شد .

به شکلبه شکلرییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به راه اندازی نانوایی های سیار در راستای اجرای برنامه های پدافند غیرعامل استان، گفت: درخواست داریم با توجه به اینکه این نانوایی ها برای کل استان محسوب می شود در خصوص تامین مالی آن چاره اندیشی شود.

راه اندازیراه اندازیغیرعاملغیرعاملدر ادامه این نشست برای مصرف تولید کالاهای مازاد استان مثل شکر، آرد، مرغ و غیره تصمیم گیری شد.

انتهای پیام/

انتهایانتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 526131