cica
12 بهمن 1401 - 12:42

فجر 44| گروه‌های جهادی نقش آفرین اصلی در تحقق آرمان انقلاب اسلامی

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تکیه بر ملت و با رهبری مقتدر و حکیم در طول این سالها در راستای ایدئولوژی‌های خود به دنبال تحقق آرمان‌ها شعارها و اهداف خود حرکت کرده و با وجود چالش‌های مختلف درونی و بیرونی هرگز از این آرمان‌ها فاصله نگرفته است، آرمان هایی که در راستای تحقق عدالت اجتماعی، توجه به محرومیت و مستضعفین، استقلال، آزادی و ... استوار بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، اسماعیل قزل سفلی با گرامیداشت دهه فجر با بیان اینکه در برخی از موارد مانند مسائل اقتصادی و معیشتی با مشکلاتی روبرو هستیم اما با وجود فشارهای حداکثری از طرف دشمنان در بسیاری از عرصه ها مانند علمی، فناوری، نظامی، امنیتی، پزشکی و ... موفقیت های بسیار زیادی کسب شده است، گفت: در واقع در یک نگاه کلان می توان گفت که انقلاب اسلامی در مسیر اصلی رسیدن به تمدن نوین اسلامی همچنان استوار به راه خود ادامه می دهد و در این مسیر بر خلاف جوامع غربی و سرمایه داری یکی از آرمان های اساسی انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفین و محرومین است.

وی افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجموعه های مختلفی در راستای تحقق این آرمان تبلور یافته است که یکی از مجموعه های شکل گرفته در این زمینه بسیج سازندگی و گروه های جهادی می باشد. 

قزل سفلی ادامه داد: بدون تردید این مجموعه نقش آفرینان اصلی در تحقق آرمان انقلاب اسلامی در حمایت از محرومین و پابرهنگان و مستضعفین هستند و همواره در طول سالهای گذشته در کنار محرومین بوده اند و در عرصه های مختلف خدمت رسانی کرده اند. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به اینکه این سازمان با استفاده از ظرفیت مردم، گروه های جهادی و جوانان داوطلب خدمت رسان در عرصه های مختلف مشغول فعالیت است، گفت: با تشکیل سازمان بسیج سازندگی از سال 1379 خدمات رسانی به مناطق محروم و کم برخودار کشور و ولی نعمتان انقلاب اسلامی ادامه داشته و در استان فارس نیز طی این سال های گذشته برنامه های مختلفی در حوزه های محرومیت زدایی عمرانی، اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی، خدمات رسانی اجرا شده است.   

او افزود: در سال جاری نیز این برنامه ها در عرصه های مختلف با قوت بیشتری ادامه پیدا کرده است که در ایام الله دهه فجر رونمایی، بهره برداری و افتتاحیه برخی از مهمترین برنامه ها انجام خواهد شد.

وی برگزاری آیین بهره برداری از مرحله دوم جهاد آبرسانی را یکی از این نمونه ها عنوان کرد و افزود: این مراسم که به صورت غیر متمرکز اجرا می شود در راستای بهره مندی 46 روستا از آب آشامیدنی سالم است و پیش از این نیز در آذرماه و در مرحله اول جهاد آبرسانی، 110 روستا از آب آشامیدنی سالم بهره مند شده بودند. 

جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر استان فارس یکی دیگر از اقدامات عمرانی را مربوط به تکمیل پروژه های ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد عنوان کرد و گفت: طبق تفاهم نامه 3 جانبه بین بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بسیج سازندگی؛  از ابتدای سال جاری گروه های جهادی مشغول ساخت مسکن برای مددجویان محترم بوده اند که برخی از این پروژه ها تکمیل شده که در طول دهه فجر تحویل مددجویان داده خواهد شد و امیدواریم تا 14 اسفندماه همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) 300 مسکن مددجویان تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد. 

قزل سفلی با اشاره به برپایی 30 نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سطح استان فارس افزود: برخی از مشاغل خرد و خانگی که از طریق تسهیلات صندوق های قرض الحسنه مردم یار بسیج حمایت شده اند و طی سال های اخیر راه اندازی گردیده اند محصولات و تولیدات آنها در این نمایشگاه ها عرضه خواهد شد. 

وی دیگر برنامه های بسیج سازندگی را برگزاری اجلاسیه جهادگران در قالب قرارگاه های عملیات جهادی،  برگزاری مرحله استانی مسابقات فوتسال گروه های جهادی، رونمایی از نشریه منهای نفت ویژه نامه جهاد آبرسانی، اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم، برپایی رزمایش های جهاد تخصصی اقشار مختلف بسیج و ... خواند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012549