cica
07 دی 1401 - 10:54

یوسفی: خیلی بد است که دروازه‌بان پرسپولیس بهترین بازیکن زمین شود/ گل‌محمدی و بازیکنان شرایط روحی خوبی ندارند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که بعد از تعطیلی لیگ سرخپوشان شرایط روحی خوبی ندارند و فوتبال خوبی ارائه نمی‌کنند.

رحیم یوسفی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل پیکان اظهار داشت: نحوه بازی پرسپولیس مقابل پیکان خیلی عجیب بود و هیچ شباهتی به تاریخ و گذشته این تیم نداشت و سرخپوشان شادابی همیشگی‌شان را نداشتند. شاگردان گل‌محمدی نتیجه دو بازی مهم در تهران را مقابل استقلال و پیکان از دست دادند در صورتی که می‌توانستند حداقل چهار امتیاز کسب کنند. بعد از تعطیلی لیگ شیوه بازی پرسپولیس اصلاً خوب نبوده است.

وی ادامه داد: در بازی با پیکان، مدافعان چپ و راست پرسپولیس توپ‌ها را روی دروازه حریف ارسال می‌کردند، اما یک مهاجم آماده حضور نداشت که از آن توپ‌ها استفاده کند. ما در کنار تیم و در تمرینات نیستیم، ولی برای من جای سؤال هست که چرا عبدی و پاکدل در ترکیب اصلی تیم حضور نداشتند. ممکن است این دو بازیکن از آمادگی کامل دور باشند، ولی اعضای کادر فنی باید برنامه‌ای ترتیب دهند و در شرایطی که دیاباته مصدوم است و لوکادیا هم تیم را ترک کرده، آنها را آماده حضور در ترکیب اصلی کنند تا مجبور نشوند از بازیکنی در پست غیرتخصصی استفاده کنند.

 

 بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از برخی بازیکنان قدیمی سرخپوشان، تصریح کرد: متأسفانه بازیکنان پرسپولیس در بازی با پیکان بیشتر از اینکه به فکر زدن گل باشند، حفظ توپ می‌کردند، این شیوه بازی در شرایطی باید انجام شود که تیم دو سه گل از حریفش پیش باشد، نه زمانی که بازی مساوی است و تیم به پیروزی نیاز دارد. پرسپولیس بعد از تعطیلی لیگ شرایط خوبی ندارد و فوتبال خوبی ارائه نمی‌کند و با همین شرایط اگر مقابل گل‌گهر قرار بگیرد شانس زیادی برای گرفتن سه امتیاز نخواهد داشت.

«خیلی بد است که بیرانوند بهترین بازیکن پرسپولیس شود.»، یوسفی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: در بازی با پیکان بیرانوند چند واکنش خیلی خوب داشت و اگر آمادگی این بازیکن نبود، ممکن بود نتیجه دیگری برای پرسپولیس رقم بخورد. پرسپولیس هیچ وقت تیمی نبوده است که در ورزشگاه آزادی بهترین بازیکن این تیم، دروازه‌بانش باشد و همیشه مهاجمان و هافبک‌ها نقش پررنگی در موفقیت پرسپولیس داشته‌اند. من معتقدم که گل‌محمدی در این روزها شرایط روحی خوبی ندارد و شرایط ذهنی او به تیم هم منتقل شده است و عملکرد بازیکنان گواه این موضوع است. امیدوارم هرچه زودتر گل‌محمدی تمرکز و روحیه بهتری پیدا کند و با صد درصد توان در خدمت پرسپولیس باشد.

وی در پایان گفت: برگزاری جام جهانی فرصت خیلی خوبی بود که ما از این مسابقات درس‌های زیادی بگیریم. برای مثال در بازی فینال دیدیم که بازیکنان آرژانتین با وجود اینکه 2 بر صفر از فرانسه پیش بودند، باز هم اجازه نمی‌دادند فرانسوی‌ها خیلی به دروازه‌شان نزدیک شوند. پرسپولیس مقابل پیکان اینگونه بازی نمی‌کرد و در لحظاتی از بازی آنقدر عقب می‌کشید که ممکن بود گل بخورد. گل‌محمدی و شاگردانش خیلی خوش‌شانس بودند که پیکان خیلی روی فرم نبود، وگرنه ممکن بود در خانه بازنده شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 939911