cica
24 بهمن 1401 - 15:02

لزوم اهتمام نهادهای اجرایی نسبت به برف‌روبی مناسب معابر همدان

همدان-معاون دادستان عمومی و انقلاب همدان بر لزوم اهتمام ویژه شهرداری، نسبت به برف‌روبی مناسب معابر و رفع صعوبت در تردد شهروندان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید هادی مصطفوی در امر نظارت و پیگیری حقوق عامه بیان کرد: در روزهای گذشته انتقادات زیادی از سوی شهروندان مبنی بر عدم توجه مدیران شهری به برف‌روبی مناسب در معابر، کوچه‌ها و مشکلات تردد صورت گرفته که باید در جهت رفع این مشکلات شهرداری به تکالیف قانونی، وظایف ذاتی خویش اهتمام نماید.

وی اظهار کرد: حسب گزارشات مردمی در برخی از نقاط شهر کوچه‌ها و معابر به طور مناسب برف‌روبی نگردیده و همین امر موجبات صعوبت و سختی در تردد شهروندان و در پاره‌ای از مواقع نیز بروز حوادث جانی و مالی شده از این‌رو شهرداری باید با استفاده حداکثری از امکانات خدمات شهری و ظرفیت مدیریت بحران استان و نیز سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها در جهت برف‌روبی و جلوگیری از یخ‌زدگی معابر شهری بالاخص مکان‌های پرتردد و امکان عمومی همانند ادارات، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مراکز تجاری و خرید که بیشترین مراجعات مردمی را دارد اقدام نمایند.

وی تأکید کرد: با توجه به میزان بارش سنگین برف در استان، کلیه نهادهای اجرایی و مدیریت بحران استان مکلفند در صورت نیاز به تجهیزات برفروبی با شهرداری در این باره همکاری و هماهنگی لازم را انجام دهند.

مصطفوی خاطر نشان کرد: بارش برف، نزولات آسمانی و این رحمت و موهبت الهی، نباید بهانه‌ای برای ترک فعل مدیران و کارکنان باشد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب همدان تصریح کرد: در اجرای دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه مصوب ۱۳۹۷ و منشور حقوق شهروندی عملکرد مدیران شهری در این زمینه مورد رصد قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1036086