cica
08 مرداد 1401 - 15:22

هشدار سطح قرمز هواشناسی چهارمحال و بختیاری/ سیلاب‌ها دوباره در راهند

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به هشدار سطح قرمز هواشناسی برای استان، گفت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها برای استان پیش‌بینی می‌شود.

- اخبار استانها -مهران چراغ‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، از صدور دومین هشدار سطح قرمز برای استان خبر داد و اظهار داشت: تداوم سامانه بارشی فصلی مانسون برای سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

شهرکردشهرکردوی با بیان اینکه این تداوم سامانه بارشی تا فردا در سطح استان ادامه دارد، افزود: بارش شدید باران، رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و رخداد تگرگ در مناطق مستعد استان انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جاری شدن رواناب و آبگرفتگی گسترده برای سطح استان احتمال می‌رود، گفت: این تداوم سامانه بارشی فصلی مانسون برای شهرستان‌های کوهرنگ، لردگان، خانمیرزا، کیار، بن، بروجن، شهرکرد، اردل، سامان و فارسان پیش‌بینی می‌شود.

چراغ‌پور با اشاره به وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌های فصلی و دائمی در سطح استان، مطرح کرد: همچنین آبگرفتگی منازل، اختلال در حمل و نقل، احتمال تخریب پل‌ها و مسدود شدن جاده‌ها دور از انتظار نیست.

حضور رئیس جمهور در روستای سیل‌زده مزداران فیروزکوه/ دستور رئیسی برای رفع فوری مشکلات مردم + تصاویر

حضور رئیس جمهور در روستای سیل‌زده مزداران فیروزکوه/ دستور رئیسی برای رفع فوری مشکلات مردم + تصاویرسیل 1500 میلیارد تومان به بخش کشاورزی الیگودرز خسارت زد + فیلم

سیل 1500 میلیارد تومان به بخش کشاورزی الیگودرز خسارت زد + فیلماکثر شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شدند

اکثر شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شدندمدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و امدادی باید آمادگی لازم را داشته باشند، خاطرنشان کرد: از توقف، اسکان و پارک خودرو در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها باید اجتناب کرد‌.

انتهای پیام/7540/ی

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 498990