cica
19 مرداد 1401 - 19:57

اهداف دستگاه‌های اجرایی با همراهی خبرنگاران محقق می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: همراهی خبرنگاران با دستگاه‌های اجرایی برای نیازسنجی در جامعه و اولویت بندی اجرای برنامه‌های لازمه تحقق اهداف پیش بینی شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کلیم‌اله وثوقی عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در اردبیل و تبریک روز خبرنگار با اشاره به نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی به مردم، اظهار کرد: شناسایی نیازهای جامعه در حوزه‌های مختلف، مطالبه‌گری درست و اصولی در جامعه از مواردی است که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با نظرخواهی از اصحاب رسانه و خبرنگاران به دستاوردهای مهمی دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حمل‌ونقل جز ملزومات زندگی امروزی است، افزود: کوچکترین اختلال در این حوزه باعث برهم خوردن نظم جامعه و مختل شدن زندگی روزمره افراد می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: این اداره‌کل با دو هدف اصلی ارتقای ایمنی جاده و کاهش تلفات جاده اقدامات موثری را در حوزه بهسازی جاده‌ها، تعبیه علایم و تابلوهای راهنمایی، کاهش جلوه‌های بصری آزار دهنده در جاده‌ها و استقرار راهدارخانه‌های اضطراری در بزرگراه‌های و جاده‌های مناطق مختلف استان انجام‌ می‌دهد.

وثوقی مدیریت اصولی را لازمه تحقق اهداف برنامه‌های پنج ساله عنوان کرد و گفت: در برهه‌ای از زمان و بر حسب شرایط توسعه راه‌های روستایی و در مواقعی توسعه بزرگراه‌ها و شریان‌های اصلی مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری یک صد کیلومتر از راه‌های روستایی آماده آسفالت می‌شود گفت: از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر جاده استان یک هزار و ۷۰۰  راه اصلی و هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی است که تلاش می‌کنیم با رفع مشکلات مربوط به راه‌های روستایی و افزایش ایمنی این جاده‌ها، علاوه بر کاهش تلفات جاده‌ای و تصادفات مهاجرت معکوس به روستاها را رونق دهیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل در ادامه با اشاره به نقش رسانه‌ها را در تبیین اقدامات و عملکرد اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، عنوان کرد: تقسیم‌بندی و هزینه‌کرد اعتبارات در حوزه راه موضوعی است که رسانه‌ها با ورود به آن و نیازسنجی‌ مناطق مختلف استان راهبردی را ترسیم و مردم را در هزینه کرد این اعتبارات اغنا و با اطلاع‌رسانی به مردم ضرورت اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی را بیان کنند.

وثوقی افزود: در حال حاضر در استان اردبیل از بابت حمل و نقل مشکل خاصی وجود ندارد و ناوگان حمل و نقل کالا و مسافر اردبیل علاوه بر این استان، به استان‌های دیگر نیز خدمات می‌دهد.

وی بیان داشت: حدود ۱۴ هزار راننده دارای کارت هوشمند در حوزه حمل‌ونقل کالا و مسافر فعالیت دارند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بین اینکه سالانه بیش از ۴ میلیون تن کالا و یک میلیون مسافر در استان اردبیل جابه‌ جا می‌شوند ادامه داد: پایانه مرزی بیله‌سوار یکی از مهم‌ترین پایانه‌های مرزی کشور بوده و در سال‌های اخیر از نظر میزان تبادل کالا، رشد قابل توجهی داشت به طوری که در سال گذشته روزانه ۲۰۰ دستگاه کامیون از این پایانه تردد می‌کردند اما این رقم در سال جاری به ۴۰۰ دستگاه رسیده است.

انتهای پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 562046