cica
29 شهریور 1401 - 12:59

تمهیدات پلیس راه برای بازگشایی ۱۲۰ مدرسه حاشیه جاده‌های البرز

رییس پلیس راه البرز گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، پلیس راه البرز تمهیدات ویژه‌ای برای مدارس حاشیه جاده‌های این استان اندیشیده است.

پیمان کرمی، رییس پلیس راه استان البرز، امروز در گفت‌وگو و با خبرنگار فارس در کرج، گفت: طبق مصوبات شورای ترافیک البرز، ایمن‌سازی و آرام‌سازی کامل مدارس در حوزه شهری به شهرداری‌ها، نقاط حاشیه جاده به سازمان حمل‌ونقل پایانه و نقاط روستایی نیز به عهده دهیاران است.

وی اضافه کرد: طرح تامینی پلیس برای سلامت دانش‌آموزان به‌ویژه مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی با ارائه آموزش به دانش‌آموزان همراه است و مقرر شده تیم‌های گشت پلیس راه استان البرز از زمان آغاز سال تحصیلی و در ساعت‌های پایانی فعالیت مدارس در نزدیک مدارس حاشیه راه‌ها حضور یابند تا عبور و مرور دانش‌آموزان با ایمنی کامل انجام شود.

گشت پلیساین مقام انتظامی افزود: مقرر شده که دهیاران برای مدارس روستایی نصب علائم اخباری و اخطاری و آشکارسازی معابر را انجام دهند. همچنین والدین دانش‌آموزان از سرویس‌هایی که مورد تایید آموزش و پرورش است برای جابه‌جایی فرزندان خود استفاده کنند.

مدارس روستاییکرمی از والدین دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس خواست تا آموزش‌های لازم و مورد نیاز برای عبور ایمن از جاده‌ها را به فرزندان خود بیاموزند.

معلمانرئیس پلیس راه البرز خاطرنشان کرد: ماموران پلیس راه با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز و منجر به ناامنی جاده‌های منتهی به مدارس شوند و یا به پرچم پلیس مدارس بی‌توجه باشند، برخورد می‌کنند. رعایت مقررات به‌ویژه در جاده‌های دوطرفه فرعی و روستایی در مسیرهایی که مدارس واقع شده‌اند، بسیار ضروری است و رانندگان باید به این مهم توجه لازم داشته باشند.

انتهای پیام/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 746467