cica
29 شهریور 1401 - 14:20

دشمنان آرزوی ساقط کردن نهال انقلاب اسلامی را به گور خواهند برد

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و‌ چهار محال بختیاری گفت: نهال انقلاب اسلامی با وجود توطئه‌های دشمنانی که از ابتدا در صدد ساقط کردن آن بودند، به شجره تنومندی تبدیل شده است که دشمنان به یقین رسیده‌اند که آرزوی ساقط کردن آن را به گور خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، امیر سرتیپ دوم ستاد سیاوش میهن‌دوستارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و‌ چهارمحال بختیاری ظهر امروز در نشست خبری با تبیین برنامه‌های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس مجموعه‌ای از جان‌فشانی‌ها، ایثارها و از خودگذشتگی مردانی است که هر آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و در راه اسلام فدا کردند و امروز ایران اسلامی حرفی برای گفتن دارد.

وی افزود: نهال انقلاب اسلامی با وجود توطئه‌های دشمنانی که از ابتدا در صدد ساقط کردن آن بودند، به شجره تنومندی تبدیل شده است که دشمنان به یقین رسیده‌اند که آرزوی ساقط کردن آن را به گور خواهند برد.

آن رامیهن‌دوست بیان کرد: در ۳۱ شهریور ماه رژیم بعثی با پشتیبانی ده‌ها کشور به ایران اسلامی حمله کرد اما مردم و نیروهای مسلح ایران اسلامی با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل جانانه دفاع کردند و بدون اینکه وجبی از خاک کشور را از دست دهند، پیروزی بزرگ ایران اسلامی را رقم زدند.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و‌ چهارمحال بختیاری بیان کرد: ایمان و اعتقاد راسخ مردم به اسلام، قرآن و ولایت مهم‌ترین مؤلفه دفاع مقدس ما بود و مردم با تدابیر ولایت در دفاع حضور یافتند و جان خود را در راه اسلام فدا کردند.

وی با بیان اینکه امروز در راه جهاد هستیم، ادامه داد: جهاد علمی در شاخه‌های مختلف علمی از مهم‌ترین عرصه‌های جهاد در زمان کنونی است، زیرا زمانی پیروز خواهیم بود که قله‌های علم را تسخیر کنیم.

دیدار پیشکسوتان و رزمندگان با رهبر معظم انقلاب

دیدار پیشکسوتان و رزمندگان با رهبر معظم انقلابدیدار پیشکسوتان و رزمندگان با رهبر معظم انقلابمیهن‌دوست با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس از چهارشنبه ۳۰ شهریور با دیدار پیشکسوتان و رزمندگان به صورت وبیناری با رهبر معظم انقلاب آغاز می‌شود.

به صورتارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و‌ چهارمحال بختیاری افزود: رژه کلیه یگان‌های نیروهای مسلح، دیدار با ایثارگران و جانبازان، عطر افشانی مزار شهدا در روز پنجشنبه ۳۱ شهریور،  برگزاری دعای ندبه، راهپیمایی خانواده کارکنان نیروهای مسلح، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در روز یکم مهر، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و برگزاری مراسم شهید طاها اقدامی در روز دوم مهر، مراسم سوگواری و راهپیمایی از پل بزرگمهر تا گلستان شهدا در روز سوم مهر از دیگر برنامه‌های این هفته است.

خانوادهوی خاطر نشان کرد: امسال بعد از سه سال رژه یگان‌های پیاده نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج و یگان وحدت در مقابل گلزار شهدا در کنار رژه یگان‌های موتوری و همچنین پرواز چتربازان برگزار می‌شود و در طول این هفته نمایشگاه‌های مختلفی نیز در یگان‌های مختلف از جمله گروه ۴۴ و ۵۵ هوانیروز برگزار می‌شود.

بسیجمیهن‌دوست با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ پهپادی ارتش و رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش در ماه اخیر، گفت: در این رزمایش‌‌ها، دستاوردها و تسلیحات مختلف از جمله عملیات هوانیروز در شب، دستاوردهای جدید در حوزه پهپادی، توپخانه‌ای و‌ موشکی و ‌هلی‌برن در شب و بارریزی  به‌کارگیری و آزمایش شد.

ناوگان ترابری تجهیزاتی و تسلیحاتی بومی شده است

ناوگان ترابری تجهیزاتی و تسلیحاتی بومی شده استناوگان ترابری تجهیزاتی و تسلیحاتی بومی شده استارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری با بیان اینکه ناوگان ترابری تجهیزاتی و تسلیحاتی بومی شده است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بعد از ارائه گزارش رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ رضایت خود را هم از نیروی زمینی و هم از عملکرد فرماندهی نیروی زمینی اعلام کردند.

وی با اشاره به آمار شهدا و ایثارگران ارتش در منطقه اصفهان افزود: این منطقه ۳ هزار و ۹۴۵ نفر شهید، ۱۰ هزار و ‌۵۴ جانباز و یک هزار ۴۴۶ آزاده تقدیم‌ راه اسلام کرده است و ۲۲۷ هزار نفر از کارکنان ارتش اصفهان در دفاع مقدس حضور داشتند.

میهن‌دوست اضافه کرد: به منظور رسیدگی به امور ایثارگران گروه ۴۴ توپخانه در استان چهار محال بختیاری، گروه ۵۵ در یزد و ارشد نظامی در اصفهان برنامه‌هایی به منظور سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران تدارک دیده‌ است.

سامانه باور ۳۷۳ در لبه فناوری جهان قرار دارد

سامانه باور ۳۷۳ در لبه فناوری جهان قرار داردسامانه باور ۳۷۳ در لبه فناوری جهان قرار داردامیر سرتیپ دوم ستاد علی حدادی سامانی فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در ادامه این نشست گفت: تجاوز به تمامیت ارضی هر کشور از ایام ناراحت کننده است، اما ما هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم زیرا در هر جنگی بخشی از ایران جدا شد ولی در دفاع مقدس این امر محقق نشد و آمریکا و کشورهای استکباری به اهداف خود نرسیدند و همکاری کشورهای مختلف برای تجزیه ایران اسلامی به نتیجه نرسید.

وی با اشاره به نقش پدافند در سال‌های دفاع مقدس، بیان کرد: پدافند هوایی با تجهیزات اندک در دفاع مقدس وارد شد و روزبه‌روز رشد و تعالی یافت و با تمام توان آزادی عمل و اقتدار به نیروهای سطحی را فراهم ساخت که مصداق عینی آن در عملیات‌های بیت‌المقدس و والفجر۸ مشهود است.

حدادی سامانی با اشاره به شهادت ۳۴ تن از کارکنان پدافند هوایی منطقه اصفهان، ادامه داد: به واسطه اقدامات پدافند هوایی بیش از ۶۰۰ فروند هواپیما سرنگون شد تا جایی که عراق سه بار نیروی هوایی خود را احیا کرد و در مجموع کارنامه قابل قبول داشت.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی خاطر نشان کرد: پدافند هوایی بعد از جنگ تحمیلی پدافند فعالیت‌های خود را با بهینه‌سازی تجهیزات آغاز کرد و در فاز بعدی ساخت تجهیزات و سلاح‌های مورد نیاز را در دستور کار قرار داد تا جایی که امروز هیچ گلوگاه و نیازمندی وجود ندارد.

وی ادامه داد: سامانه‌های راداری، فرماندهی، موشکی، پهپادی، سامانه‌های ارتباطی چند لایه و امن، جنگال شبکه منزل فرماندهی پایدار، امن و کاملاً بومی امروز توسط متخصصان داخلی تولید می‌شود که یک نمونه آن سامانه باور ۳۷۳ است که در لبه فناوری جهان قرار دارد و در همین کشور تولید شده است.

جنگالنهضت قطعه‌سازی به ساخت جنگنده‌های کوثر و صاعقه منجر شد

نهضت قطعه‌سازی به ساخت جنگنده‌های کوثر و صاعقه منجر شدنهضت قطعه‌سازی به ساخت جنگنده‌های کوثر و صاعقه منجر شدامیر نوری جانشین پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان نیز در این نشست گفت: نیروی هوایی از اولین روز دفاع مقدس به صورت منسجم وارد شد و حتی در دومین روز جنگ طی عملیات کمان ۹۹ با بیس از ۱۴۰ فروند، مواضع دشمن را در هم کوبید.

وی اضافه کرد: عملیات‌های دیگری مانند حمله به اچ۳ که در تاریخ عملیات‌هایی هوایی جهان ثبت شده است و عملیات شهید دوران که موجب شد اجلاس سران در عراق برگزار نشود، از دیگر عملیات‌های بزرگ نیروی هوایی است.

نوری خاطر نشان کرد: هیچ عملیاتی نیست که نیروی هوایی در آن نقش نداشته باشد و همواره عملیات‌های خلبانان نیروی هوایی موجب دلگرمی نیروهای مسلح بوده، همچنین پشتیبانی از کشتی‌ها و نفتکش‌ها سبب شد صادرات ایران در ۸ سال دفاع مقدس قطع نشود.

جانشین پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان با اشاره به آغاز فعالیت جهاد خودکفایی نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: نهضت قطعه‌سازی به ساخت جنگنده‌های کوثر و صاعقه منجر شد و امروز  آموزش صفر تا صد خلبانی در ایران اسلامی با بهترین کیفیت انجام می‌شود و سلاح‌ها و جنگ‌افزارها مورد نیاز مانند موشک هوا به هوای فکور۹۰ در داخل تولید می‌شود و سالیانه شاهد افتتاح چندین پروژه هستیم.

خودکفاییامروز ۷۶ تخصص در هوانیروز ارتش آموزش داده می‌شود

امروز ۷۶ تخصص در هوانیروز ارتش آموزش داده می‌شودامروز ۷۶ تخصص در هوانیروز ارتش آموزش داده می‌شودعلی اقلیمی فرمانده مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور در ادامه این نشست با اشاره به نقش هوانیروز در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اولین مأموریت بعد از انقلاب ۱۰ روز برای دفاع از انقلاب به هوانیروز محول شد و این نشان می‌دهد بدنه ارتش یک ارتش ملی بوده است.

وی با اشاره به نقش مستمر هوانیروز در دفاع مقدس، بیان کرد: هوانیروز در خاتمه جنگ و عملیات‌ مرصاد نیز با فرماندهی سپهبد صیاد شیرازی در نابودی نفاق در کنار سایر نیروهای مسلح نقش مؤثری داشت.

سپهبد صیاد شیرازیاقلیمی خاطرنشان کرد: اگر در ابتدای انقلاب ۴۰ تخصص در هوانیروز ارتش آموزش داده می‌شد، امروز به ۷۶ تخصص از جمله آموزش پهپادی افزایش یافته است و بسیاری از نیازمندی‌های هوانیروز از جمله موشک شفق توسط متخصصان داخلی تولید و آزمایش می‌شود.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس
شناسه خبر: 746770