cica
27 شهریور 1401 - 10:54

بستری‌های پیک هفتم کرونا در قم روند کاهشی دارد

قم- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از روند کاهشی بستری‌های بیماری کرونا در پیک هفتم کرونا خبر داد و گفت: بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت همچنان در وضعیت زرد کرونایی قرار

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور دکتر محبی معاون بهداشتی دانشگاه و رؤسای مراکز آموزشی و درمانی استان در سالن امام علی (ع) برگزار شد.

خبرگزاری مهرکروناع)در این جلسه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان به نگرانی خود پیرامون شیوع آنفلوآنزا با توجه به پیش رو بودن فصل پاییز اشاره و اظهار داشت: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های بخش خصوصی در استان به خوبی توزیع نشده است.

کروناآنفلوآنزاآنفلوآنزادکتر محبی با بیان کند شدن روند کاهشی بستری‌های موجود بیماری کرونا طی هفته اخیر گفت: مراکز منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ در مجموع پنج مرکز است که در حال خدمت رسانی به همشهریان قمی است.

وی با بیان اینکه بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت استان قم همچنان در وضعیت زرد قرار دارد، ادامه داد: بررسی‌های انجام شده در مورد موارد فوتی کرونا در پیک هفتم حاکی از آن است که ۹۳ درصد افراد فوت شده یا اصلاً واکسن نزده آمد و یا شش ماه از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه میانگین سنی بستری شدگان موج هفتم کرونا ۴۰ سال با میانه سنی ۳۸ سال بوده است، گفت: این موضوع حاکی از پوشش بالای واکسیناسیون گروه‌های سنی بالاتر است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 739798