cica
26 آذر 1401 - 20:56

تعطیلی واحدهای تولیدی کرمانشاه خط قرمز مسئولان باشد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ایجاد اشتغال از ضروریات و اولویت‌های کاری مهم در استان است، گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی کرمانشاه خط قرمز مسئولان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه با بیان اینکه ایجاد اشتغال از ضروریات و اولویت‌های کاری مهم در استان است، اظهار کرد: هر آنچه که منجر به تعطیلی یک واحد تولیدی شود، خط قرمز ما است.

وی افزود: حمایت و پشتیبانی از واحدهای تولیدی با جدیت در استان کرمانشاه دنبال خواهد شد و از سوی دیگر از این واحدها می‌خواهیم برای کمک به رونق اقتصادی و بهره مندی دیگر واحدهای تولیدی از تسهیلات بانکی نسبت به پرداخت تسهیلات به موقع خود به بانک‌ها اقدام کنند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در جلسات ستاد تسهیل استان موضوعات مختلفی برای کمک به تولید و رونق اقتصادی در استان پرداخته می‌شود و در این جلسات تلاش می‌شود تا موانع از سر راه واحدهای تولیدی برداشته شود.

امیری مقدم رعایت الگوی مصرف در واحدهای تولیدی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اینکه اعلام می‌کنیم ارائه خدمات به هیچ واحدی قطع نشود به این معنا نیست که واحدها مصرف صحیح انرژی را در برنامه نداشته باشند.

وی تاکید کرد: برای رعایت الگوی مصرف باید به سمت مصرف هوشمند انرژی گام برداریم.

امیری مقدم عنوان کرد: اگرچه رویکرد اصلی ما تعامل با بنگاه‌های اقتصادی است اما نباید این فرهنگ جا بیفتد که اگر یک واحدی تسهیلات گرفت به فکر بازپرداخت آن نباشد.

استاندار کرمانشاه همچنین تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن فصل بودجه مدیران استان باید روزهای اول هفته را به پیگیری مباحث بودجه ۱۴۰۲ خود در تهران اختصاص دهند و پیگیری را در دستور کار خود قرار دهند.

گفتنی است، حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، کمک به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام و تعیین تکلیف بدهی‌های معوق مهمترین موضوعاتی بود که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 916498